Najdeme Vaše auto!

Lokalizace osob

 
 

 

Lokalizace osob

 

Kromě dětí jsou i další skupiny lidí, u kterých je dobré mít přehled o jejich pohybu. Ať už to jsou osoby nemocné například cukrovkou, lidé s částečným mentálním postižením nebo osoby přestárlé, systém REX může vždy pomoci.

Lokalizace je možná pomocí mobilního telefonu nebo pomocí speciálního přístroje. Lokalizace je u běžných telefonů prováděna na základě GSM sítě, u mobilů s GPS nebo speciálních zařízení pomocí satelitů GPS. Poloha je zobrazena do mapových podkladů na internetu, případně zaslána pomocí SMS, MMS nebo e-mailu. Mapové podklady jsou k dispozici do úrovně ulic.

Pořízení služby
Službu je možno pořídit s vlastní SIM kartou zákazníka, nebo se zapůjčením SIM karty REX. Karta, která se bude lokalizovat, musí být od poskytovatele T-Mobile. Službu je možno objednat online na adrese www.e-rex.cz , telefonicky na výše uvedených číslech nebo osobně na adrese firmy 1.REX SERVICES, a.s. a.s.

Podmínky provozu
Zákazník má možnost lokalizovat kdykoli pomocí internetového serveru online.e-rex.cz Aktuální poloha je zobrazena do mapového podkladu. Další možností je lokalizace pomoci SMS z telefonu libovolného operátora. Zákazník zašle SMS definovaného tvaru na kontaktní číslo a obdrží zpět polohu v zeměpisných souřadnicích a popis místa výskytu (město, čtvrť). Systém umí zaslat polohu také jako obrázek s mapou pomocí e-mailu nebo jako MMS.Lokalizace pomocí T-Mobile locatoru je funkční pouze na území ČR. Lokalizace v zahraničí je možná pouze s přístroji vybavenými GPS (např. Benefon).

Cenové podmínky
V případě využití vlastní SIM karty zákazník platí základní poplatek ze registraci a následně cenový program lokalizace dle vlastního výběru. Pokud si zákazník zapůjčí lokalizační SIM kartu REX platí kromě lokalizacích poplatků také uskutečněné hovory dle tarifu REX.
 

 
© 2010 1.REX SERVICES, a.s.